Święto 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego
Wczoraj w naszym muzeum odbył się uroczysty apel połączony z wręczeniem wyróżnień dla żołnierzy i pracowników 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Uroczystość uświetnił koncert orkiestry z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele licznych jednostek Wojska Polskiego oraz oddziałów amerykańskich stacjonujących w Polsce, a także zaproszeni goście.
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
11 kwietnia przedstawiciele załogi muzeum, straży pożarnej oraz IPN złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej. Pomnik został odsłonięty dokładnie rok temu, 11 kwietnia 2024 roku na terenie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. KATYŃ – PAMIĘTAMY.
10 lat Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
1 kwietnia 2025 roku przypadła 10 rocznica utworzenia Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, jako oddział zamiejscowy Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Oficjalnie Muzeum Broni Pancernej utworzono 1 kwietnia 2015 roku, chociaż w obecnej siedzibie muzeum działa od 4 października 2019 roku.
Wizyta Adama Sikorskiego w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
Dzisiaj nasze Muzeum odwiedził Pan Adam Sikorski – historyk, dziennikarz, prowadzący programu Było… nie minęło. W ramach przygotowań do kolejnego odcinka programu Pan Sikorski rozmawiał z ppłk. Tomaszem Ogrodniczukiem o przypadającej właśnie 10. rocznicy powstania Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu oraz m.in. o niedawno dodanym do zbiorów holowanym moście szturmowym
Nowość – Przewodnik po Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
Od teraz, podczas zwiedzania naszego muzeum można skorzystać z dostępnego do nabycia w kasie Muzeum „Przewodnika po Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu”. Zawiera on opis muzeum oraz eksponatów, a dodatkowo dzięki dołączonym naklejkom możliwość samodzielnego uzupełnienia jego zawartości.
W 80. rocznicę zdobycia Kołobrzegu pamiętamy o polskich pancerniakach
W dniach 4–18 marca 1945 roku w Kołobrzegu stoczono jedną z głównych bitew operacji pomorskiej podczas II wojny światowej.
Wizyta generała dywizji Stefano Basset
Dzisiaj nasze muzeum odwiedził niespodziewanie generał dywizji w stanie spoczynku Stefano Basset z Włoch. Jest on współtwórcą muzeum Museo nazionale storico degli Alpini w mieście Trydent we Włoszech. Muzeum to poświęcone jest historii włoskiej piechoty górskiej. Generał spotkał się z ppłk Tomaszem Ogrodniczukiem i zwiedził ekspozycję naszego muzeum.
80. rocznica zakończenia walk o Poznań
W niedzielę na poznańskiej Cytadeli odbyły się uroczystości z okazji 80. rocznicy zakończenia walk o Poznań. W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz miasta i zaproszeni goście. Wśród obecnych był również ppłk Tomasz Ogrodniczuk.








