Aktualności

WSPIERAMY DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ

O tym że muzeum czynnie uczestniczy w walce z koronawirusem wiadomo z wcześniejszych informacji. Wychodząc na przeciw potrzebom, muzeum rozszerza swoją pomoc.

Teraz chcąc bardziej zaangażować się we wspomnianą walkę, działając wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, muzeum uruchomiło własny transport samochodowy do rozwożenia środków sanitarnych.

Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego Pan Paweł Żurkowski, któremu podlega oddział Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, wyraził zgodę na użycie samochodu służbowego do dostarczania maseczek, rękawiczek, ubiorów ochronnych czy też płynów dezynfekujących do Domów Pomocy Społecznej (DPS) na terenie Wielkopolski.

Muzeum chce w ten sposób wspomóc działania 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, której samochody potrzebne są na innych „frontach walki” z koronawirusem.

Dzisiaj o godzinie 10:50 wyruszył pierwszy transport zorganizowany przez muzeum do jedenastu Domów Pomocy Społecznej zlokalizowanych na północ od Poznania.
Odwiedzamy dzisiaj DPS-y w Łężyczkach, Zamyślinie, Chojnie, Wronkach, dwa w Wieleniu, Trzciance, Pile, Kaczorach, Chodzieży, a na końcu w Gębicach – powiedział Szef Muzeum Broni Pancernej ppłk Tomasz Ogrodniczuk. Jest to pierwszy taki transport zorganizowany przez nasze muzeum, ale na pewno nie ostatni – dodaje.

(kc)

0 Udostępnień

Leave a Comment