Autobusem do Muzeum Broni Pancernej

Miło nam poinformować że, dzięki wspólnym działaniom Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu Sp. z o.o. oraz Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych z dniem 15 maja 2021 roku uruchomione zostają turystyczna linia tramwajowa nr 0 oraz autobusowe nr 100 i 102. Nas, jako Muzeum najbardziej cieszy linia autobusowa 102, która kursować będzie z Dworca Głównego do naszej siedziby!

Linia 102 obsługiwana będzie historycznym taborem autobusowym MPK Poznań. Będzie tu można spotkać między innymi kultowego Ogórka, czyli Jelcza RTO, Jelcza PR 110, czy DAFa w pięknym żółtym malowaniu.

Trasa przejazdu autobusu 102 przebiega od Dworca Głównego PKP ulicami Dworcową, Zwierzyniecką, Dąbrowskiego, Szpitalną, Bukowską, al. Polską, Dąbrowskiego, Skalskiego, Startową, Wzlotową i 3 Pułku Lotniczego na teren Muzeum Broni Pancernej gdzie znajduje się przystanek końcowy.

Autobus 102 kursować będzie w okresie letnim w każdą sobotę. Odjazdy z Dworca Głównego odbywają się o godzinie 10:00, 11:30, 13:30, 15:00. Odjazdy z Muzeum Broni Pancernej o godzinie 10:30, 12:30, 14:00, 15:50.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z tej wspaniałej atrakcji turystycznej jaką są wszystkie linie turystyczne uruchamiane w naszym mieście.

(k.c)